Aktivity:

Co můžete dělat v létě?

https://lh4.googleusercontent.com/-dvZx2cE_Xno/U-PPa6_c8QI/AAAAAAAAD5s/TjanOBRG4G0/w680-h510-no/DSCN0936.JPGPro vyznavače letních sportovních aktivit je Chalupa u Jiřího vynikajícím výchozím místem pro pěší i cyklistické túry na Skřítek (7km), Alfrédovu chatu (6km), na Jelení studánku ležící na hlavním hřebenu (9km), skalní město Rabštejn (7km), Karlov (11 km), Malá Morávka (14 km), Petrovy kameny (15km) a Praděd (18km).

Pro rekreaci v okolí chalupy můžete využít venkovní dětský koutek s trampolínou, houpačkami, pískovištěm a skluzavkou. Na zahradě se mohou hrát různé míčové hry, pétanque, či jen tak můžete užívat klidu a pohody.

Dále možno využít letní kuchyni s plynovým grilem či posedět u táborového ohně. Houbaření, sběr borůvek, lesních malin je u nás samozřejmostí.

 

Kulturní a další turistické cíle:

-         Hrad Sovinec, www.sovinec.cz

-         Jízda na koních, www.hamrikovastaj.cz

-         Jeskyně na Pomezí a Na špičáku, www.jeskynecr.cz

-         Klimatické lázně Karlova Studánka, www.horskelazne.cz

-         Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně, www.dlouhe-strane.cz

-         Koupaliště Břidličná

-         Koupaliště a papírny Velké Losiny

 

A co v zimě?

https://lh5.googleusercontent.com/-rrL0qP98a9c/TWtYzwqtSlI/AAAAAAAAAC4/Vm-z_qk1Wso/w680-h510-no/26022011733.jpgPro vyznavače zimních sportů je Chalupa u Jiřího vynikajícím místem lyžařské túry na Skřítek (7km), Alfrédovu chatu (6km), na Jelení studánku ležící na hlavním hřebenu (9km), skalní město Rabštejn (7km), Karlov (11 km), Petrovy kameny (15km) a Praděd (18km). Přímo v místě jsou udržované běžecké tratě a pro sjezdové lyžování je nedaleko (300 m) lyžařský areál Stará Ves, dále pak skiareály Avalanche, či Kopřivná. 

www.skiareal-avalanche.cz

www.koprivna.cz